Türkiye’den herkesi kıskandıracak 9 müstakil ev projesi

Günümüzde apartman daireleri modern evler olarak rağbet görürken, beton hapishanelerden kaçmak ve bahçeli küçük müstakil evlerde huzurlu bir yaşam sürmek isteyenler şirin ve küçük müstakil evleri tercih ediyorlar. Ülkemizde müstakil evler geçmişten günümüze bir yaşam biçimi olarak kabul edilmiş ve modern müstakil ev projeleri ile insanlar modern bir yaşam sürmeye başlamışlardır. Bir evin huzur veren şirin bir ev olması için doğru bir proje ile hayata geçirilmesi önemlidir. Yanlış bir proje uygulandığında emek ve maddiyat boşa gidecektir. Bu gün Türkiye’de yer alan  güzellikleri ve şirinlikleri ile herkesi büyüleyen müstakil ev projelerini inceliyoruz. Şirin bahçeleri, modern mimarisi ile  gelenekselin bir arada uyumlu bir şekilde hayata geçirilmesi sonucunda ortaya çıkarılan bu evler hepimizin sahip olmak istediği, yaşamımızı sürdürmek istediğimiz evler olarak hayallerimizi süslüyor. Bu evleri homify farkı ile inceleyerek kendi evimizin proje aşamasında istediğimiz gibi şekillendirebiliriz.

Modern dış cephe

Mimkare İçmimarlık Ltd. Şti. - E. BUYUKKOKDERE SAHILEVLERI EV: translation missing: tr.style.teras.modern tarz Teras

Müstakil bir ev inşa edecekseniz dış cephe dekorasyonu ve bahçe uyumu çok önemlidir. Dış cephe kaplaması, renk seçimi ve bahçe peyzajı uyumlu olmadığında çok kötü bir görüntü oluşabilir. Bu evde şirin ve yeşillikler içinde bir bahçe müstakil bir ev beyaz ile koyu kahve rengin muhteşem görseli birleştirilerek hayranlık veren bir güzellik oluşturulmuş.

Modern mimari

H.E: Mimarlık - Ahmet Bey Edremit Villa Projesi: modern tarz Evler

Evinizin projesi hazırlanırken modern bir mimari de olmasına özen gösterebilir ve resimdeki gibi iki boyutta ve dört cepheye bakan bir ev sahibi olabilirsiniz. Ayrıca bahçenin ve evin bütünlüğü bu proje de olduğu gibi etkileyici olmalıdır. Ana giriş iki cephenin tam ortasına yaparak  simetrik bir giriş alanı oluşturabilirsiniz.

Amerikan evleri

yücel partners - GÜRSOY COTTAGE: kırsal tarz tarz Evler

Hep filmlerde gördüğümüz caddeye belirli mesafe de inşa edilmiş yeşil çim bahçenin ardında duran bindirme çatılı Amerikan evleri ülkemizde de artık inşa edilip kullanılmaktadır. Bu ev bir aile evi olarak her detayı ile etkileyici bir güzelliğe sahip. Beyaz korkulukları ve yeşil çim alan insanı mutlu ediyor.

Palmiyeler

AÇIT MİMARLIK DEKORASYON İNŞ. SAN. TİC. LTD. - İbrahim S. Malikanesi: modern tarz Evler

Evinizin görkemli ve göze hoş gelen bir görüntüsü olmasını istiyorsanız resimdeki gibi görkemli bir dış cephe mimarisi oluşturarak çok yıllık palmiyeleri giriş alanının her iki yanına yerleştirerek muhteşem görünen müstakil bir eve sahip olabilirsiniz.

Zarafet ve estetik

Fen Proje Mimarlık İnşaat - Kapadokya Evleri: modern tarz Evler

Müstakil evler genelde iki katlı olarak inşa edildikleri için dış cephe alanları geniş olur. Bu alanlar özenle dekore edilmediğinde evinizin dış güzelliği istediğiniz gibi oluşmaz. Bu evde olduğu gibi ahşap il beyaz duvar şık bir şekilde dekore edilmiş ve ortaya göz alıcı bir güzellik çıkarılmış. Şirin küçük bahçe  siyah korkuluklar ile çevrelenerek muhteşem bir güzellik ortaya çıkarılmış.

Oyun alanları

EGEUMUT ÇELİK YAPI - GALVANİZ ÇELİK EV: modern tarz Evler

müstakil evlerde bahçe yer aldığı için geniş bir bahçe içinde çocuk oyun alanı, teras ve  balkon tercih edebilir çocuklarınız bahçede yer alan çocuk oyun alanında oynarken siz balkon veya terasta çay keyfi yapabilirsiniz.

Işıl ışıl evler

ARTIBODRUM MİMARLIK MÜH.İNŞ.TAAH.TİC.LTD.ŞTİ - DIŞ CEPHE: modern tarz Evler

Evinizin arka bahçesine bir havuz yaparak evinizin modern ve ihtiyaçlara tam anlamı ile cevap veren bir ev olmasını sağlayabilir, doğru bir aydınlatma ile ışıl ışıl bir eve sahip olabilir ve müstakil ev kavramını çok ileri götürebilirsiniz. Uygun bir çevre düzenlemesi yaparak evinizin modern ve şık bir ev olmasına katkı sağlayabilirsiniz.

Yalınlık ve estetik

vAvien İç Mimarlık - Villa: modern tarz Evler

Sadelikten hoşlanan biriyseniz yalın ve sade bir müstakil ev tercih edebilir ve resimdeki gibi modern bir dış cephe uygulaması yaparak evinizin bir inci gibi parlamasını sağlayabilirsiniz. Küçük bir bahçe içinde çok yıllık yeşil bitkiler tercih edebilir ve beyaz yalın dış cepheyi süsleyebilirsiniz.

Beyaz ve sade

ÖZYALÇIN CONSTRUCTION - Lemon Park 2: modern tarz Evler

Minimalist bir yaşam tarzına sahipseniz örnek müstakil evi tercih ederek yaşam tarzınızı evinize yansıtmış olursunuz. Oldukça sade olan ve beyaz renk tercih ile şeffaf bir müstakil ev haline gelen bu ev huzur kaynağı olacağı gibi sade bir yaşam içinde size yeni bir kapı açacaktır.